Żaluzje fasadowe zwane także zewnętrznymi są nowoczesnym, ergonomicznym i eleganckim wyrobem mocowanym na zewnątrz fasady budynku.

Ich stosowanie powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii niezbędnej do klimatyzowania przesłanianych pomieszczeń. Lamele żaluzji zawieszone są na drabinkach poliestrowych, mocowanych do łożysk rynny górnej przy pomocy spinek. Można je podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. W rynnie górnej mieści się przekładnia sterująca kątem ustawienia lameli. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m2 i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku. Lamele żaluzji pokryte są farbą poliestrową odporną na działanie warunków atmosferycznych.

Prowadnice (listwy prowadzące) wyprodukowane są z aluminium metodą wytłaczania. Następnie poddaje się je lakierowaniu według palety kolorów RAL. Do zamocowania prowadnicy do okna lub konstrukcji budynku służy aluminiowy uchwyt prowadzący. Komory prowadnic osłonięte są uszczelką z PCV. W prowadnicach prowadzone są lamele przy pomocy prowadników wykonanych z tworzywa sztucznego lub stopu Al.

Sterowanie ręczne – korbą lub elektryczne o mocy 230V/50 Hz. Sterowanie elektryczne może być w dwóch wersjach: drogą kablową lub radiową ( przy radiowej nie ciągniąmy drugiego kabla do włącznika tylko łączymy się za pomocą pilota z silnikiem)

[envira-gallery id=”586″]